دانلود زیرنویس فارسی فیلم shang chi and the legend of the ten rings 2021
شب
روز

دانلود زیرنویس فارسی فیلم shang chi and the legend of the ten rings 2021

از 0 رای
محصول : وارد نشده
زبان : وارد نشده
کارگردان : Destin Daniel Cretton
سال ساخت : 2021
زمان :0 ساعت و 0 دقیقه
رده بندی سنی : مناسب برای سنین 13 سال
خلاصه داستان :

شانگ چی ، استاد کونگ فو مستقر در سلاح های غیرمسلح ، پس از جذب به سازمان ده حلقه مجبور می شود با گذشته خود مقابله کند.

دانلود زیرنویس فارسی فیلم shang chi and the legend of the ten rings 2021

زیرنویس فارسی شانگ-چی و افسانه ده حلقه (انگلیسی: Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings‎) یک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی رو به انتشار، بر پایهٔ شخصیت شانگ چی از مارول کامیکس است. تولید این فیلم بر عهده مارول استودیوز است و توسط استودیو سینمایی والت دیزنی توزیع خواهد شد. در نظر گرفته شده که این بیست و پنجمین فیلم در دنیای سینمایی مارول Marvel cinematic Universe باشد. کارگردانی این فیلم بر عهدهٔ دستین دنیل کرتون از فیلم‌نامه‌ای است که او با دیوید کالاهام و اندرو لانهم نوشته‌است. سیمو لیو در نقش شانگ-چی در کنار آکوافینا، تونی لیانگ، میشل یئو، فالا چن، منگر ژانگ، فلوریان مونتئانو و رونی چنگ در این فیلم ایفای نقش می‌کنند. در این فیلم، شانگ-چی مجبور به مقابله با گذشته خود پس از جذب شدن به سازمان ده حلقه می‌شود.

فیلمی بر پایه شخصیت شانگ چی از سال ۲۰۰۱ در دست ساخت بود، اما با جدیت روی این پروژه کار نشده بود تا وقتی که در ۲۰۱۸ کالاهام استخدام شد. کرتون در اوایل ۲۰۲۱ به پروژه پیوست؛ با این کار پروژه به سرعت دنبال شد تا اولین فیلم مارول با رهبری یک آسیایی باشد. عنوان فیلم و بازیگران اصلی در ژوئیه اعلام شد؛ ارتباط این فیلم با ماندارین (لیانگ) و سازمان ده حلقه او که در سراسر دنیای سینمایی مارول ظاهر می‌شود، آشکار شد. فیلم‌برداری از اوایل سال ۲۰۲۰ و مکان‌هایی از جمله استرالیا و لس‌آنجلس آغاز شد و در ۲۴ اکتبر کارگردان فیلم با انتشار پستی در اینستاگرام خود اعلام کرد که فیلم‌برداری این فیلم تمام شده‌است.

شانگ-چی و افسانه ده حلقه برای نخستین بار در ۱۶ اوت ۲۰۲۱ در لس آنجلس نمایش داده می‌شود و قرار است در ۳ سپتامبر به عنوان بخشی از فاز چهارم دنیای سینمایی مارول در ایالات متحده منتشر شود.

  • سیمو لیو در نقش شانگ چی: یک هنرمند رزمی ماهر.[۱]
  • تونی لئونگ به عنوان ماندارین :
    رهبر سازمان تروریستی ده حلقه. ماندارین جایگزین پدر شانگ‌چی کمیک‌ها یعنی، فو مانچو، یک “شخصیت مشکل ساز” در ارتباط با کلیشه‌های نژادپرستانه‌ای شد که مارول استودیو از آن حقوق فیلم برخوردار نیست. کارگردان دستین دنیل کرتون با بیان اینکه می‌خواهد جنبه‌های مشکل‌ساز ماندارین را تغییر دهد، گفت: “فکر می‌کنم [لیانگ] انسانی به ارمغان می‌آورد که ما به آن شخصیت نیاز داریم. ما به دنبال این نیستیم که دیگر در کلیشه‌های آسیایی که در سینما و فرهنگ پاپ دیده‌ایم، سهیم شویم. . . [لیانگ] یک بازیگر باورنکردنی است و من هیجان زده‌ام که از او کمک بگیریم تا برخی از این کلیشه‌ها را بشکنیم. ”
    [۲]
  • بندیکت وانگ در نقش وانگ جادوگر قدرتمند و از یاران باوفای دکتر استرنج
  • تیم راث در نقش امیل بلونسکی/ابومیشن دشمن هالک که پس از فیلم هالک شگفت انگیز برای اولین بار قرار است در این فیلم دیده شود.

علاوه بر این، آکوافینا در نقش کتی به جمع بازیگران فیلم پیوسته‌است.

طبق گفته‌های مارگارت لوش، رئیس پیشین و مدیر عامل شرکت تولیدات مارول، استن لی دربارهٔ فیلم یا سریال‌های تلویزیونی دربارهٔ شانگ چی با بازیگر براندون لی و مادرش لیندا لی در طول دهه ۱۹۸۰ بحث و گفتگو کرد، با این هدف که ستاره چنین پروژه ای براندون لی باشد که در نقش شانگ-چی ظاهر شود.[۳] پدر براندون، افسانه هنرهای رزمی، بروس لی، الهام بخش ظاهر شانگ-چی برای هنرمند پائول گولاسی هنگام ترسیم شانگ-چی در دوران تصدی خود در مجموعه کتاب‌های کمیک استاد کونگ فو در دهه ۱۹۷۰ بود.

در سال ۲۰۰۱، استیون نورینگتون قصد خود را برای کارگردانی فیلمی براساس شانگ چی با عنوان دستان شانگ چی اعلام کرد.[۵] در سال ۲۰۰۳، این فیلم در دریم ورکسیوئن وو پینگ جایگزین نوریینگتون کرد و پینگ به عنوان کارگردان فیلم و بروس سی مک کننا برای نوشتن فیلمنامه استخدام شد.[۶] همچنین انگ لی در سال ۲۰۰۴ به عنوان تهیه‌کننده به این پروژه پیوست، اما پروژه پس از آن ادامه نیافت و حق فیلمسازی این شخصیت به مارول برگردانده شد.

در سپتامبر ۲۰۰۵، آوی آراد رئیس و مدیر عامل شرکت مارول اعلام کرد که شانگ-چی یکی از ده شخصیت‌هایی است که فیلمی براساس آن شخصیت در استودیوی تازه تأسیس خود یعنی مارول استودیوز ساخته می‌شود، پس از اینکه این شرکت تازه تأسیس بودجه خود را برای تولید برخی از نامزدهای این ده فیلم تهیه کرد توسط پارامونت پیکچرز توزیع می‌شود.

تا دسامبر ۲۰۱۸، مارول به سرعت قصد داشت یک فیلم با محوریت شخصیت شانگ-چی را با هدف ساخت نخستین فیلم خود را به رهبری یک آسیایی بسازد. مارول نویسنده چینی-آمریکایی دیوید کالاهام را برای نوشتن فیلم نامه استخدام کرد و به دنبال فیلمسازان آسیایی و آسیایی-آمریکایی برای کارگردانی بالقوه این فیلم بود. هدف این استودیوها کشف «مضامین آسیایی و آمریکایی-آسیایی، ساخته شده توسط فیلمسازان آسیایی و آسیایی-آمریکایی» بود، همانگونه که در اوایل ۲۰۱۸ برای فرهنگ آفریقایی و آفریقایی-آمریکایی با پلنگ سیاه کرده بودند. توسعه فیلم نیز پس از موفقیت فیلم آسیایی‌های خرپول شروع شد که در اوایل ۲۰۱۸ نیز اکران شد و همین باعث شد که چندین فیلم تحت رهبری آسیا توسط استودیوهای هالیوود ساخته شود.

[۹] پیش‌بینی می‌شود که فیلمنامه کالاهام عناصر داستان‌های کمیک شخصیت را که برای اولین بار در دهه ۱۹۷۰ نوشته شده‌است، نوسازی کند تا از آنچه مخاطبان مدرن را کلیشه‌های منفی می‌دانند، دوری کنند.[۱۰] ریچارد نیوبی از هالیوود ریپورتر گفت که این فیلم با آوردن دیدگاه جدیدی به شخصیت می‌تواند “به شکلی شبیه به پلنگ سیاه ” شروع کند. نیوبی احساس کرد شانگ-چی باید به عنوان یک مجموعه تلویزیونی تولید شود، و گفت که “با حجم صحبت می‌کند” که مارول تصمیم می‌گیرد به جای آن یک فیلم بلند دربارهٔ شخصیت بسازد. نیوبی به این نتیجه رسید که این فیلم فرصتی است برای جلوگیری از کلیشه‌ها در مورد هنرمندان رزمی آسیایی و “بیشتر از بروس لی مارول”.

مارول استودیوز فیلمساز ژاپنی-آمریکایی دستین دنیل کرتون برای کارگردانی این فیلم در مارس ۲۰۱۹ استخدام کرد. همچنین مارول دبورا چو – که قبلاً کارگردانی برخی از اپیزودهای مجموعه‌های تلویزیونی مشت آهنین مارول و جسیکا جونز کرده بود – جاستین تیپینگ، و آلن یانگ را نیز برای کارگردانی این فیلم در نظر گرفته بود.[۱۲] در آوریل، مارول استودیو و وزیر هنر استرالیا میچ فیفیلد اعلام کردند که فیلم بعدی مارول، که گمان می‌رود شانگ چی است، در فاکس استودیوز استرالیا در سیدنی و در مکانهای مختلف ایالت نیو ساوت ولز فیلمبرداری می‌شود.

این تولید ۲۴ میلیون دلار استرالیا (۱۸ میلیون دلار آمریکا) با تأمین اعتبار یکبار از دولت استرالیا و همچنین حمایت از ۱۰ میلیون دلار استرالیا (۸ میلیون دلار آمریکا) صندوق دولتی «ساخته شده در نیو ساوت ولز» دریافت کرد. پیش‌بینی می‌شود این فیلم باعث جذب ۱۵۰ میلیون دلار استرالیا (۱۱۵ میلیون دلار) سرمایه‌گذاری خارجی برای اقتصاد استرالیا و ایجاد ۴۷۰۰ شغل جدید، و استفاده از ۱۲۰۰ مشاغل محلی شود.[۱۳] دان هاروین وزیر هنر نیو ساوت ولز، در ماه ژوئیه تأیید کرد که این فیلم شانگ-چی بود و نشان داد که مراحل پیش تولید ثور: عشق و تندر (۲۰۲۱)؛ قبل از تولید شانگ چی و در سال ۲۰۲۰ شروع خواهد شد.

بخش دانلود
1 دانلود زیرنویس فارسی
نظرات و نقدها 0
Hisub | مرجع زیرنویس فارسی
شب
روز