شب
روز
Noémie Merlant

Noémie Merlant

نوئمی مرلان در پاریس متولد شد اما همه نوجوانی‌اش را در روزه شهری در لوآر-آتلانتیک گذراند. از کودکی به تمرین آواز پرداخت. سپس از ۶ تا ۱۰ سالگی رقص مدرن و پس از آن رقص کلاسیک را فرا گرفت و در این رشته فارغ‌التحصیل شد. در سال ۲۰۰۶ به پاریس رفت و در صنعت مد به عنوان مانکن شروع به فعالیت کرد. او شانس همکاری با طراحان بزرگی در پاریس، نیویورک، میلان، توکیو و هامبورگ را داشت در این سفرها تلاش کرد که دانشش را در زبان انگلیسی افزایش دهد. پس از آن با شرکت در آزمون ورودی کور فلوران موفق شد به این مدرسه راه یابد و از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ در رشته بازیگری تحصیل کند.
زندگی نوئمی از سال ۲۰۰۸ و با بازی در فیلم مرگ عشق وارد مرحله جدیدی شد.. پس از آن در اجازه نیمه شب اثر دلفی گلز نقش ماتیلد را بازی کرد. او به جز بازی در چند فیلم کوتاه، در ویدیو کلیپ زیبای می اثر استانیسلاس رنو بازی کرد.
ژک ریچارد در سال ۲۰۰۹ او را کشف کرد و نقش اصلی فیلم یتیم یک دست را به او داد .
در سال ۲۰۱۱ برای اولین بار وارد تلویزیون شد و در دو سریال پلیسی نقش آفرید؛ کمیسر لسکو و تحقیقات محرمانه. به جز این او در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ در تئاتر هم فعال بود
هیئت انتخاب جشنواره سزار در ۱۹نوامبر ۲۰۱۲ لیستی سی دو نفره از بازیگران جوان آینده‌دار منتشر کرد که برای رقابت در جشنواره سزار ۲۰۱۳ معرفی شدند نوئمی نیز برای بازی در فیلم یتیم یک دست انتخاب شد. جشن جایزه سزار روز ۱۴ ژانویه از سالن جواهرات شومه در میدان وندوم آغاز شد و در ادامه به هتل موریس رفت.. ماری-کریستین موروسی می‌نویسد:«او خیلی زیبا بود، لوران لافیت نیز با او همراه شد و می‌درخشید». در همین لحظه کلیپی از دومنیک ایسرمن پخش می‌شد که تصاویری از بازیگران جوان آینده دار را نشان می‌داد. فیلم یتیم یک دست در چهارصد سالن سینما پخش شد..
سال ۲۰۱۳ سال پرباری برای نوئمی بود و او سینما و تلویزیون فعال بود. او در چندین اثر نقش‌آفرینی کرد: بهشت اثر مکس ماکوسکی، فردا که می‌خوانم، نیکولا کاسترو، خامه روی خامه اثر کیم شاپرون، پشت به دیوار اثر دیده دلاتر و پییر-یو توزو، وارثان، مری کستل. که آخرین فیلم یکی از مهمترین فیلم‌های سینمای فرانسه بود و در جدول فروش فیلم جایگاه ششم را با ۱۲۷۳۵۲ نفر بیننده در هفته اول اکران از آن خود کرد . او همچینین برای حضور در فیلم کوتاهی زیر عنوان «نکات قابل توجه زندگی یک بازیگر» انتخاب شد تا به همراه ۲۰ بازیگر دیگر از زندگی‌اش بگوید و در بخش ستارگان جشنواره کن پخش شود. و در نهایت برای بازی در بخشی از کلیپ گروه بی‌بی برونس انتخاب شد که در آلبوم نامه طولانی منتشر شد.

منبع : ویکی پدیا
دانلود زیرنویس فارسی فیلم Portrait of a Lady on Fire 2019

دانلود زیرنویس فارسی فیلم Portrait of a Lady on Fire 2019

8.1/10
- 2019
Hisub | مرجع زیرنویس فارسی
شب
روز