شب
روز
Milla Jovovich

Milla Jovovich

مادر میلا مدل و بازیگری روس به نام گالینا یوویچ و پدرش پزشکی اهل یوگسلاوی بود.
او زمانی که ۵ سال بیشتر نداشت به همراه خانواده به شهر ساکرامنتو مرکز ایالت کالیفرنیا مهاجرت کرد. میلا به دلیل چهرهٔ زیبا و معصومش و چشمان آبی رویایی‌اش (و همچنین شهرت مادرش) خیلی زود توانست توجه فعالان صنعت مدلینگ را به خود جلب کند. او حرفهٔ مدلینگ را از سن ۱۱ سالگی آغاز کرد و به دلیل زیبایی خیلی زود عکس‌های او جلد تمام مجلات مد و مدل ایالات متحده را پوشش داد.
پس از کسب موفقیت‌های پی در پی در عرصهٔ مدلینگ میلا و مادرش تصمیم گرفتند که او را وارد عالم سینما نیز کنند. این اتفاق در سال ۱۹۸۸ وقتی که میلا ۱۳ سال بیشتر نداشت با بازی در فیلم اتصال دو ماه (به انگلیسی: Two Moon Junction) ساختهٔ زالمان کینگ به وقوع پیوست.

میلا یوویچ در جشنواره کن ۲۰۰۰
فیلم بعدی میلا یعنی بازگشت به مرداب آبی (به انگلیسی: Return to the Blue Lagoon) برای او موفقیت‌آمیز بود. این فیلم که دنبالهٔ فیلم مرداب آبی بود فروش خوبی داشت. این فیلم با بازی بروک شیلدز دربارهٔ چند کودک است که با هم در جزیره‌ای متروک زندگی می‌کنند و میلا توانست در نقش یکی از این کودکان نقش خود را بهتر از سایرین بازی کند.
اما پس از این فیلم و دو فیلم دیگر میلا موقتاً از سینما فاصله گرفت تا اولین آلبوم موسیقی خود را ضبط کند. اوکار ضبط اولین آلبومش را در سال ۱۹۹۴ به پایان رساند. در این آلبوم میلا هم خواننده هم نوازندهٔ گیتار و هم ترانه‌سرا بود. این آلبوم که کمدی الهی (به انگلیسی: The Divine Comedy) نام گرفت تنها چند روز پس از انتشار با اقبال عمومی و تعریف‌ها و تمجیدهای منتقدین دنیای موسیقی رو به رو شد. صدای گرم و گرفتهٔ میلا به همراه ترانه‌های زیبایی که سروده بود باعث شد که این آلبوم که بیشتر در سبک موسیقی کلاسیک قرار می‌گرفت در همان سال فروش خوب و حیرت‌آوری داشته باشد.
به دنبال این موفقیت‌ها توجه هالیوود به وی جلب شد و در سال ۱۹۹۶ کارگردان مشهور فرانسوی لوک بسون از میلا برای بازی در فیلم عنصر پنجم (به انگلیسی: The Fifth Element) که داستانی در قرن بیست وسوم را روایت می‌کرد دعوت کرد. وی در این فیلم گریمی جالب توجه داشت و در کنار ستارگانی چون بروس ویلیس و گری اولدمن به ایفای نقش پرداخت. عنصر پنجم یکی از پر فروش‌ترین وموفقیت آمیزترین فیلم‌های سال شد و همچنین توانایی او را به عنوان یک بازیگر اکشن به دنیا شناساند.

میلا یوویچ در سال ۲۰۱۰
به دنبال این موفقیت میلا آلبوم دوم خود را با نام plastic has memory در سال ۱۹۹۸ بیرون داد که این آلبوم هم موفقیت قبلی را تکرار کرد.
او در سال ۱۹۹۷ با کارگردان عنصر پنجم یعنی لوک بسون ازدواج کرد. در سال ۱۹۹۹ در دومین فیلم با کارگردانی لوک بسون به نام پیام آور: داستان ژاندارک بازی کرد که متأسفانه شیوهٔ نگارش فیلم نامه، نشان دادن صحنه‌های فراوانی که به لحاظ تاریخی نادرست بودند (مانند قتل خواهر ژاندارک به دست انگلیسی‌ها) و تغییراتی که از نظر فرانسوی‌ها در قصه داده شده بود و در آن ژاندارک را یک دختر دیوانه و روان پریش به تصویر کشیده شده بود باعث خشم فرانسوی‌ها شد. از سوی دیگر منتقدین هم این فیلم را حسابی سلاخی کردند و منتقدین و مردم در فیلم به بازی میلا هم ایرادهای فراوانی گرفتند.
بازی در این فیلم نه تنها نقطهٔ پایان همکاری میلا با لوک بسون بود بلکه نقطهٔ پایان زندگی مشترکشان نیز بود. میلا در همان سال یعنی ۱۹۹۹ از این کارگردان فرانسوی که ۲۰ سال از او بزرگتر بود جدا شد.
اما زمان بد شانسی دیری نپایید. در سال ۲۰۰۰ ویم وندرس از میلا برای بازی در فیلمش هتل میلیون دلاری دعوت به عمل آورد. در این فیلم میلا نقش یک دختر عقب ماندهٔ ذهنی را به خوبی ایفا کرد. به‌طوری‌که فیلم علاوه بر فروش فوق‌العاده مورد توجه منتقدین هم واقع شد. میلا در این فیلم علاوه بر بازیگری دو قطعه ترانه هم برای فیلم سرود و خودش هم آن را خواند.

میلا یوویچ در جشنواره کن ۲۰۰۲
در سال ۲۰۰۲ پل اندرسون او را برای بازی در تریلر علمی تخیلی رزیدنت ایول انتخاب کرد. این فیلم که از روی یکی از مشهورترین بازی‌های ویدئویی ساخته شده بود که توانست پر فروش باشد اما در واقع این فیلم نسبت به دیگر فیلم‌های علمی تخیلی فروش چندان بالایی نداشت.
رزیدنت ایول نسبت به بودجهٔ ساختش فروش خوبی کرد (۳۹ میلیون دلار در ایالات متحده) همین عامل باعث شد که کمپانی سونی پیکچرز رزیدنت ایول ۲ را نیز بسازد. میلا برای بازی در فیلم رزیدنت اویل حدود ۱۸ میلیون دلار دستمزد گرفت. او در سال ۲۰۰۳ با پل اندرسون نامزد کرد و در سال ۲۰۰۷ نخستین کودک خود را که یک دختر به اسم ever gabo بود را به دنیا آورد. و هم چنین به همراه یکی از دوستان خود به نام کارمن هاک یک کمپانی طراحی مد و لباس را در ۱۳ سپتامبر ۲۰۰۵ راه انداخت
پس از آن در سری‌های بعدی فیلم رزیدنت اویل به بازی پرداخت.
در قسمت چهارم فیلم رزیدنت اویل با گریمی متفاوت نسبت به سه قسمت قبل با موهای قهوه‌ای ظاهر شد و آن فیلم به دلیل فناوری سه بعدی فروش ۲۹۶ میلیون دلاری را کسب کرد که نسبت به سه سری قبلی موفقیت بزرگی بود پس از آن در رزیدنت ایول: قصاص ایفای نقش کرد که این فیلم نیز با فروشی قابل توجه در جهان روبرو شد. قسمت پایانی مجموع فیلم‌های رزیدنت اویل به نام رزیدنت اویل:قسمت پایانی در ژانویه ۲۰۱۷ پخش گردید و به فروشی ۳۱۲ میلیون دلاری دست پیدا کرد.

منبع : ویکی پدیا
دانلود زیرنویس فارسی فیلم the rookies 2019

دانلود زیرنویس فارسی فیلم the rookies 2019

3.9/10
- 2019
دانلود زیرنویس فارسی فیلم hellboy 2019

دانلود زیرنویس فارسی فیلم hellboy 2019

5.2/10
- 2019
دانلود زیرنویس فیلم Hellboy 2019

دانلود زیرنویس فیلم Hellboy 2019

5.2/10
Bulgaria - 2019
Hisub | مرجع زیرنویس فارسی
شب
روز