شب
روز
Julie Delpy

Julie Delpy

کودکی و نوجوانی[ویرایش]
دلپی در پاریس فرانسه به دنیا آمد. تنها فرزند آلبرت دلپی و ماریه پیلت که هر دوی آنها بازیگر بودند، پدر او کارگردان تئاتر نیز بود.

بازیگری[ویرایش]
دلپی در سان فرانسیسکو، ۲۰۱۱
دلپی در چهارده سالگی شرایط حضور در فیلم «کارآگاه» را پیدا کرد. دو سال بعد دلپی دومین فیلمش با نام «بیترایس» را بازی کرد. با اولین درآمدش برای تفریح به شهر نیویورک رفت.
در سال ۱۹۹۰ دلپی اولین فیلم بین‌المللی خود با نام اروپا اروپا را بازی کرد. او در این فیلم نقش یک دختر نازی را بازی کرد. در ۱۹۹۳ در سه‌رنگ: سفید اثر کریستف کیشلوفسکی نقش دومینیک را بازی کرد. او در ۲ بخش دیگر این سه‌گانه نیز حضور مختصری در همین نقش داشت.
پس از ورود دلپی به سینمای هالیوود در سال ۱۹۹۵، در کنار بازیگر معروف اتن هوک در فیلم پیش از طلوع به کارگردانی ریچارد لینکلیتر بازی کرد. او در قسمت دوم فیلم با نام پیش از غروب هم بازی کرد و نامزد جایزه آکادمی آوارد هم شد.
او همچنین در فیلم سه تفنگدار بازی کرده است.

نویسندگی و کارگردانی[ویرایش]
دلپی پس از تحصیل در دانشگاه نیویورک در رشته فیلم‌سازی تصمیم به نویسندگی و کارگردانی فیلم کوتاهی با نام «بله بله بله» کرد که در جشنواره فیلم ساندنس نمایش داده شد. پس ازآن فیملنامه‌ای با عنوان «دو روز در پاریس» را نوشت که توسط آدام گلدبرگ کارگردانی شد.

موسیقی[ویرایش]
دلپی یک موسیقی‌دان نیز است. او در سال ۲۰۰۳ یک آلبوم موسیقی به زبان فرانسوی خواند که سه آهنگ آن در فیلم «پیش از غروب» پخش شد.

منبع : ویکی پدیا
دانلود زیرنویس فیلم Before Sunset 2004

دانلود زیرنویس فیلم Before Sunset 2004

8.0/10
France - 2004
دانلود زیرنویس فیلم Before Sunrise 1995

دانلود زیرنویس فیلم Before Sunrise 1995

8.1/10
Austria - 1995
Hisub | مرجع زیرنویس فارسی
شب
روز